חדשות ועדכונים

הירשמו לניוזלטר שלנו

סודות ההצלחה לשילוב נכון בין עבודה לאמהות

הורות זו עסקה שאין ממנה דרך חזרה.היא משלבת בתוכה אחריות גדולה יחד עם אפשרות להנאה ותחושת מימוש עצמי. מה הפלא שבעקבות המילים הגדולות הללו הורים רבים כל כך מתקשים בשילוב של הקריירה המקצועית עם חיי המשפחה והזוגיות. ניתן לומר בכנות שמכיוון שהחברה המערבית נותנת חשיבות מכרעת לזמן ואף משווה אותו לכסף, ישנה תמיד תחושה שהוא מתקתק ואוזל. קל להבין זאת על רקע העובדה שאנחנו פשוט מנסים לעשות יותר מידי דברים במקביל. ייתכן שהפתרון נעוץ בהורדת כמות ההתחייבויות שלנו, אך האמת היא שניהול נכון יותר של הפעולות אליהן אנו מחוייבים יאפשר לנו להשקיע זמן גדול יותר בילדים ובמשפחה.

שילוב קריירה ואמהותהאם הזמן שלכן גמיש כמו השרירים שלכן?


הזמן שעומד לרשותנו במהלך היום הוא פועל יוצא של ההחלטות שקיבלנו לגבי הקריירה והפעילויות האישיות שלנו בכל יום מחדש. עד כאן הכל מובן מאליו שהרי הדברים הללו הם באחריותינו. כשרוצים להרוויח זמן איכות רב יותר עם הילדים צריך לדעת עד כמה ניתן להגמיש את הזמן שלנו. אם אתן עובדות מהשעה 9:00 עד השעה 17:00 אולי הגיע הזמן שתתאמו את יום העבודה שלכן עם המגמה הכללית בשוק. העולם העסקי משלם על פי תוצאות, אם הבוס שלכן הוא אדם מתחשב, תוכלו לשבת איתו ולתאם איתו לו"ז שונה שיאפשר לכן להיות עם הילדים ולהספיק את כל שאר המטלות בעבודה. כן, זה אפשרי.

ביתי הוא משרדי

אומרים שאין לאפשר לקריירה לזלוג לתוך חיי המשפחה. אף על פי שיש חוכמה במשפט הזה, חשוב לזכור שעבודה מהבית עשויה להיות אחד הפתרונות המוצלחים להרחבת זמן האיכות עם הילדים. זהו בעצם רעיון ליישום פרקטי של ההמלצה מהפסקה הקודמת. נסי לקחת חלק מן העבודה שיש לך הביתה ובכך לקצר את יום העבודה. אופי העבודה בבית הוא שונה משום שקיים שילוב בין הפעילות האישית לפעילות המקצועית. היתרון הוא כאמור שאת יכולה לעשות את העבודה לאחר שהילדים כבר נכנסו למיטות ולהרוויח את השעות שנחסכו בעבודה לטובתם.

הרימו עוגן

משפט ידוע הוא שילדים זקוקים ליציבות וזמנים מעוגנים ומשפט פחות שגרתי אך לא פחות נכון הוא שגם אנחנו זקוקים ליציבות וזמנים מעוגנים. נסי לענות על השאלות הבאות:

• אילו פעולות קבועות את מקיימת ברמה היומיומית בכדי לקדם את ההתפתחות האישית שלך כאדם?
• אילו פעולות ברמה היומיומית את מקיימת כדי לבנות את מערכת היחסים בתוך המשפחה?
• אילו פעולות את את מקיימת ברמה השבועית בכדי לקדם את ההתפתחות האישית שלך כאדם?
• אילו פעולות ברמה השבועיתאת מקיימת כדי לבנות את מערכת היחסים בתוך המשפחה?

הקדשת זמנים קבועים ביום ובשבוע לפעילות עם הילדים תתרום בצורה חסרת תקדים לבניית הקשר שלכם. את יודעת את זה וכעת הגיע הזמן גם ליישם את זה.

ולסיכום

נושא ניהול הזמן הוא רחב מאוד ואם נאסוף את כל הספרות שנכתבה בתחום נוכל בוודאי למלא מספר ספריות. קריאת המאמר היא הצעד הראשון והפשוט כשההמלצה היא לקחת טיפ אחד מתוך מה שקראת וליישם אותו. היישום ההדרגתי יהיה פשוט יותר מלנסות לטרוף בבת אחת את העוגה כולה

  • aden & anais
  • Lucky
  • Zhaos
  • Proby
loading