חדשות ועדכונים

הירשמו לניוזלטר שלנו

שאלות ותשובות על רשימת הציוד לתינוק

להפוך להיות הורים בפעם הראשונה זו חוויה מרגשת וכשהרגע מתקרב, אתם רוצים להיות בטוחים שאתם מוכנים ושיש לכם את כל הציוד שדרוש כדי לצאת לדרך. אולם רפרוף ברשימת הציוד לתינוקות שמצאתם באינטרנט או קראתם באיזה ספר, מציף אצלכם המון שאלות, וגור לכם להתוודע לביטויים ומושגים שלא שמעתם מעולם. מה זה חיתול טטרה? כמה בגדים לקנות להתחלה? ואיזה סוג של טיטולים לבחור?

הסתבכתם? אך תדאגו זה קורה לטובים ביותר, בדיוק בשביל זה ריכזנו עבורכם מספר שאלות ותשובות נפוצות להורים בתחילת דרכם.

חיתולי טטרה – למה הכוונה? טטרה הוא חיתול מבד אשר תפקידו להגן עליכם מפני פליטות והפרשות במהלך חודשי חייו הראשונים של התינוק. מלבד זאת הוא משמש למטרות נוספות כמו צלון באוטו, החלפה בתנאי "שטח" ועוד.

איזה בגדים לקנות להתחלה? ישנם סוגים שונים של בגדי תינוקות ולכן עליכם למצוא את הסוג שנוח לכם ולתינוק. היות וזה עשוי לקחת מעט זמן, מומלץ להתחיל עם מכנסיים עם רגליות וחולצות מעטפת כאשר ההמלצה הרווחת היא להצטייד מראש בשישה סטים לפחות כדי שתהיה תחלופה מספקת.

עם מה מקלחים את התינוק בחודשים הראשונים? ההמלצה היא לקלח בהתחלה את התינוקות הרכים עם שמן אמבטיה, כאשר לקראת גיל שלושה חודשים ניתן לעבור לסבון תינוקות ייעודי. הסבון יכול לשמש גם כשמפו עד שהשיער יצמח.

האם צריך אמבטיה לתינוק? כן. לפחות בחצי השנה הראשונה. תינוקות זקוקים למרחבים קטנים ונעימים, מה גם שהאמבטיה הרבה יותר נוחה לשימוש ואחיזה. כמו כן מומלץ להצטייד גם במדחום לאמבטיה, כדי לוודא שטמפרטורת המים מתאימה לרחצה.

כדאי לקנות סלקל או שאפשר לרכוש כסא בטיחות מההתחלה? תינוקות קטנים זקוקים לסלקל, שכן זהו כסא ייעודי המותאם להם. במידה ואתם רוצים לרכוש כסא בטיחות עליכם לוודא שהוא מתאים מגיל 0.

מה זה סדיניות ומדוע צריך אותן? בחודשי החיים הראשונים תינוקות ישנים בעריסה ולא במיטת תינוק. את העריסה לרוב שוכרים ובתום השימוש מחזירים לחנות. לכן הורים רבים רוכשים סדין אחד או שניים לעריסה ועליהם שמים סדיניות, כך במקרה של פליטה או שאר הפרשות אפשר פשוט להחליף את הסדינית ולא את הסדין כולו.

האם צריך לקנות אבקת כביסה לתינוקות? יהיו שיאמרו שלתינוק יש עור רגיש ולכן זקוק לאבקה ומרכך עדינים, לעומת אחרים אשר טוענים כי אין שום סיבה שלא להשתמש באבקה ובמרכך הכביסה בו הגדולים משתמשים. בסופו של דבר מדובר בשיקול שלכם.

לקנות עגלה משולבת עם אמבטיה או בלי? כדי להכריע בנושא עליכם לבחון אותו לעומק. בסופו של דבר זה תלוי בהעדפה וגם במסגרת התקציב שלכם. עגלה הכוללת אמבטיה הנה מיועדת לתינוקות ומשמשת גם כמיטה, אולם היא הרבה פחות נוחה לתפעול ולקיפול לעומת טיולונים. כמו כן אמבטיה משמשת לתקופה של שלושה חודשים לכן כדאי לשקול טוב את מידת הנחיצות.

האם בייבי סנס הוא מוצר חובה? הדעות לגבי מידת נחיצותו חלוקות. יש כאלו שלא יכולים בלעדיו אחרים טוענים שיש לו המון חסרונות אחד מהם, הוא קרינה. לכן עליכם להקשיב ללב שלכם ולהרגיש מהי האפשרות הנכונה ביותר עבורכם: עם מכשיר או בלי.

האם לקנות בקבוקים אם מתכננים להניק? במידה ולא מתגוררים במקום מבודד אפשר שלא להיערך מראש עם בקבוק, ולהתחיל עם הנקה. כאשר יוצאים מבית החולים אפשר לקחת בקבוק פורמולה מוכן ובמידה ומתגלה קושי בהנקה, לתת את הבקבוק לתינוק ולשלוח את אבא לקניות בסופר פארם.

איזה סוג של טיטולים לקנות? נכון ישנם סוגים רבים של טיטולים לבחירה וכדי לבחור בסוג הנכון נדרשת עבודת הכנה. בדקו את הסוגים השונים, קבלו המלצות מחברים ואף בקשו מהחברות השונות לקבל דוגמיות. כך בעת הטיפול בתינוק תוכלו להתנסות בסוגים השונים ולבחור את הסוג שנוח לכם ביותר.

מדוע צריך משחה לפטמות? בשלבי ההנקה הראשונים הפטמות וגם התינוק צריכים להתרגל להנקה ועד שזה קורה, עלולים להיווצר סדקים וקרעים על הפטמה. לא לפחד, זה לא קורה לכל הנשים, אך אם זה קרה לך קחי בחשבון שזה כואב ועלול להקשות על ההנקות. לכן כדאי ורצוי שתהיה משחה לפטמות בהישג יד כדי לטפל בסדקים. את המשחה ניתן לרכוש במידה והסדקים נוצרים.

  • aden & anais
  • Lucky
  • Zhaos
  • Proby
loading