רחיצת התינוק בפעם הראשונה

חדשות ועדכונים

הירשמו לניוזלטר שלנו

אמבטיה ראשונה לתינוק

רחיצת התינוק בפעם הראשונה

רחיצת התינוק בפעם הראשונה היא חוויה ראשונית, מרגשת ועצמתית,  לתינוק ובעיקר לאמו. הספקות לא רק מנקרים- הם חופרים עמוק בנפש וכל חפירה מעמיקה את התהיות איך יגיב התינוק למים? האם יירתע? האם יפר את הדממה בבכי? האם להרגיל אותו אל המים באטיות, בהדרגה, טיפה טיפה או, אולי, בבת-אחת-ושתיים?

על מנת ליצור סביבה נעימה, מרגיעה ומפנקת, אשר תקל הן על התינוק והן על אמו, ראוי להעשיר אותה במוזיקת רקע מרגיעה, בצעצועים צבעוניים, מהם המשמיעים רעשים שקטים ונעימים הערבים לאוזן התינוק, צלילי פעמונים, שריקת ציפור.

תכשירים מרככים- תרתי משמע

חשוב ורצוי לאפוף את התינוק בתכשירי רחצה, בסבונים, משחות ותחליבים ריחניים. המרקם הרך שלהם יהפוך את האמבטיה לחוויית ספא מענגת ומפנקת. רצוי ומומלץ להשתמש בתחליבים עדינים המיועדים הן לגוף והן לשיער.
עם סיום האמבטיה, מריחה עדינה,  מלטפת וקטיפתית  בקרם לפנים מחברת weleda תחליק את עור הפנים החלק בלאו הכי ותרכך אותם עוד יותר.
חשוב ביותר להשתמש במוצרים ייעודיים לסיבון גופם של תינוקות ולחפיפת שיערם בחומרים איכותיים ובטיחותיים הנושאים תו תקן איכות ובטיחות מחמיר ומחייב.
(במאמר מוסגר: חשוב לציין גם אם מי מכן, האימהות, עשויה לחשוב כי זה ציון מיותר, שהקפדה על אחיזה בטוחה של התינוק בכל שלבי הרחיצה שלו היא תנאי הכרחי לביצועה. יותר מכל חשוב לאחוז את התינוק היטב כשגופו רטוב וקיימת סכנה, חלילה, להחלקתו מבין הידיים).

לעטוף בחום, באהבה, ובמגבת רכה ומלטפת

לאחר האמבטיה, בעוד התינוק נוטף מים, מגיע שלב הניגוב. בעוד יד אחת של האם מחזיקה בתינוק, מחבקת אותו אל חיקה, מערסלת אותו בתנועות רכות ואיטיות, מרעיפה עליו גילויי אהבה, היא עוטפת אותו במגבת הרחצה האיכותית של חברת aden and anais, המיוצרת מבד איכותי במיוחד (100% כותנה). מדובר במגבת גדולה (שניתן להגדירה כשמיכה הן בשל גודלה והן בשל הטקסטורה שלה) רכה, אוורירית ונושמת, הנותנת מענה מיטבי לתינוק הנעטף בה. המרקם הייחודי שלה, רכותה ונוחותה, מהווים ערובה למעטפת בטיחותית לתינוק. לחלופין, ניתן להסתייע גם במגבת קפוצ'ון, אף היא מוצר ייחודי וייעודי של חברת עדן ואנאיס. שתי החלופות מהוות פתרון מצוין לניגוב התינוק הן בשל מרקמן הרך והעדין והן בשל כושר הספיגה הגבוה ביותר שלהן, המאפשר ייבוש מהיר של התינוק – ואנו ממליצים עליהן!

לשמר את הרגע האינטימי הרך והמתוק

כאשר חדר האמבטיה מחומם ושוררת בו טמפרטורה נעימה, האם יכולה להאריך את שהיית התינוק בחיקה, כשהוא עטוף במגבת ומחובק, ולחוש את חמימותו. לאחר שהוא יבש ניתן לחתל אותו ולעטוף אותו בצורת ערסול (ממש כפי שהיה בבטן) במוצרי הבד של החברה. תהליך הרחצה צריך ויכול להיעשות במתינות, בשקט, תוך מתן תחושה מפנקת לתינוק.
רחיצת התינוק היא מעין טקס יומי, אשר לא אחת עשוי וצפוי להתבצע פעמים אחדות ביום. רחיצתו הופכת את מתחם האמבטיה למרחב אינטימי, שבו שוהים ההורים והתינוק ביחסי קירבה חמה, מחבקת ומלטפת.

הרחיצה כחוויה

התינוק מתייחס למים כמו לסביבתו הטבעית, רוב התינוקות מרגשים נינוחים בחיק אימם המזכיר את פעימות הלב בהיותם עוברים. מחקרים אף ממליצים ומראים כי חוג שחיית תינוקות מהווה את זמן האיכות המושלם בין הורה לתינוק ומקנה לעולל תחושת ביטחון במים ומסייע להתפתחותו. 

חשוב מאוד לנסות כמה שיותר ולהפוך את החוויה של התינוק עם המים למוכרת, נעימה ובטוחה.

טבילה ראשונה נעימה !

  • aden & anais
  • Lucky
  • Zhaos
  • Proby
loading