חדשות ועדכונים

הירשמו לניוזלטר שלנו

על חשיבותם של צעצועי ההתפתחות עבור ילדינו

כל הורה פוגש בתחילת הדרך את המושג "צעצועי התפתחות". אלו הם ה-צעצועים שאותם נרכוש עבור ילדינו שזה עתה נולדו.

מספיק לרפרף קצת במידע של כל מוצר ומוצר כדי ללמוד שהוא נועד לפתח את הילד, לעורר את חושיו, לענות על יצר הסקרנות ולדרבן התפתחות מוטורית.
רפרוף נוסף באתרים המציעים צעצועי התפתחות יציג לנו גם שמדובר בענף מפותח למדי, שמציע שורה ארוכה מאוד של צעצועים ושלל מוצרים נוספים – כולם ככולם נועדו לפיתוח היכולת המחשבתית, התנועתית והקוגניטיבית.

אם כך, עד כמה הם משמעותיים? והאם חשוב שנשקיע ונתכונן עם שפע של צעצועים? התשובה הבאה תהיה מעבר לכן-לא, שחור-לבן.

להיות או לא להיות? האם זוהי באמת השאלה?

וודאי כאשר מדובר בילד הראשון, מטרתנו היא לעשות הכול כדי שיהיה לו את הטוב ביותר, זהו מהלך טבעי והגיוני, בטח כאשר מדובר בהתרגשות של הפעם הראשונה.

ובכן, אם עוד טרם רכשתם צעצועי התפתחות והלידה כבר ממתינה לכם ממש מעבר לפינה, אנו כאן להרגיע אתכם שיש לכם זמן לעשות שופינג באתרי צעצועים רלוונטיים, גם הרבה אחרי שבן או בת הבית החדשים ייכנסו הביתה בפעם הראשונה.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמטרתם של אותם הצעצועים היא לדרבן את התפתחות התינוק, ולא לקבוע אם התפתחות שכזו תתרחש או לא.

המוח 'מתוכנת' להתפתח

המוח הוא באמת יצירה מופלאה. האופן שבו הוא מתפתח, מעבד מידע, מסיק מסקנות ומתפתח ללא הרף, בכל רגע נתון, בכל שנייה.

התפתחות מוחם של ילדינו, ובעיקר בששת החודשים הראשונים, היא אסטרונומית. אפשר בהחלט לומר שילדינו צמאים לעוד ועוד מידע, והם אוספים אותו באופן ניכר באמצעות החושים והתנועה. הרי בסופו של דבר, זהו המידע הבסיסי ביותר אותו צורך האדם.

אז הרשו לנו להרגיע אתכם שהתפתחות ילדיכם תתרחש באופן טבעי, גם ללא גורמים מדרבנים כאלו ואחרים. אולם באותה נשימה נדגיש שצעצועים שמיועדים לכך, בהחלט יכולים לתרום תרומה משמעותית במהירות ההתפתחות, ולהסב המון הנאה לקטנטנים.

נצלו את 6 החושים הראשונים

זוכרים שציינו שבתחילת הדרך שמוחם של הילדים מתפתח באופן מדהים בחצי השנה הראשונה לחייהם?

אפשר בהחלט לומר שזהו ה'מאני טיים', ושילוב של מגוון גירויים נוספים רק יתרום וגם יענה על הסקרנות העצומה שמאפיינת אותם בגיל זה.

ילדינו באותו פרק זמן, מתפתחים באופן דרמטי הן מבחינה מחשבתית והן מבחינה מוטורית וחושית. מגוון מחקרים שנערכו בנושא מדגישים שחשיפה מתמשכת לגירויים בפרק זמן זה, יכולה להשפיע באופן ניכר על מהירות התפתחותו של הילד.

צעצועים הם גם פתרון להורים

נקודה חשובה נוספת שאפשר לציין לטובתם של צעצועי ההתפתחות היא סל האפשרויות שניצב לפנינו.

הצעצועים עונים על המחסור שלנו כהורים במציאת גירויים שונים. הוסיפו את העייפות הרבה שמתלווה לחודשים הראשונים, וכן פשוט את המחסור הטבעי וההגיוני בהשראה לביצוע הפעלות כאלו ואחרות עבור הקטנטנים.

צעצועים מסוג זה, מהווים פתרון נפלא שיכול להפוך את כל הסביבה הביתית לעמוסה בגירויים, אורות מסקרנים, צלילים בולטים, ותנועה שמעודדת התהפכות ויותר מאוחר גם זחילה.

אז האם צעצועי התפתחות חשובים? הם לא הכרחיים, אך הם וודאי 'כוח עזר' נפלא, ולנו רק נותר ליהנות מהמגוון שמוצע כיום לרכישה.

  • aden & anais
  • Lucky
  • Zhaos
  • Proby
loading