חדשות ועדכונים

הירשמו לניוזלטר שלנו

על חשיבות המוצץ והבחירה הנכונה במוצץ

חייו של תינוק הם חיים פשוטים – עובדה ששואבת את נכונותה בעיקר מהדאגה הבלתי נגמרת והמוחלטת שלכם, ההורים, לכל צורך ורצון שלו. עם זאת, ישנם כמה חפצים ופריטים חשובים המרכיבים את חייו ומציאותו של התינוק – כשאחד הבולטים בהם הוא המוצץ. פעולת המציצה היא פעולה אינסטינקטיבית ומולדת אצל כל התינוקות – אינסטינקט טבעי שקשור לפעולת היניקה. מאידך, את פעולה המציצה תינוקות צריכים ורוצים לבצע גם בשעה שאינה שעת הנקה – ולכן חשוב למצוא עבורם מוצץ איכותי שימלא עבורם צורך זה. המוצץ ממלא מספר תפקידים בחיי התינוק – כאובייקט באמצעותו הוא מתמודד עם תסכולים שונים בחיי היום-יום שלו, וכממלא צורך אינסטינקטיבי כפי שהוסבר. לכן, חשוב לקנות לתינוק שלנו מוצץ איכותי.

מוצצים לתינוקמה אנחנו צריכים לחפש ברכישת מוצצים?

מה הופך מוצץ לאיכותי? מדובר במכלול של תכונות למוצר קטן ולא יקר – מרכיבים משמעותיים להתפתחותו התקינה של התינוק. ראשית, המוצץ אמור לעמוד בתקני הבריאות והבטיחות השונים – זהו הכרח ובכל מקרה לא תמצאו מוצץ המשווק בישראל ולא עומד בהם. המוצץ יכול להיות עשוי מחומרים שונים, כשלכל חומר תכונות אחרות המקנות לו יתרונות יחסיים לצרכים שונים של התינוק שלכם. מוצצי סיליקון – עשויים חומר שקוף וחזק שלא משנה את צורתו ונשאר יעיל גם לאחר שימוש לב. מוצצי גומי או לטקס –בעלי פטמה רכה יותר (ולכן גם נוחה יותר לתינוק), אך נשחקים מהר ויש להחליפם לעתים קרובות. בנוסף, לצורתו של המוצץ תפקיד משמעותי גם כן – מוצץ בעל פטמה אורתודנטית יתאים לצורת הלסת של התינוק ויבטיח את התפתחות הלסת התקינה שלו, בעוד מוצץ "בלון", שנוח ונעים יותר לתינוק – פחות מומלץ למבנה הלסת.

החברות השונות בתחום המוצצים – הבדלים עיקריים

ישנת חברות רבות בתחום המוצצים, וכל אחת מהן מציעה מוצרים אחרים בעלי יתרונות שונים לתינוק שלכם. נסקור כמה מהן:

- Bebe– מותג אמריקאי שמתמחה ביצור מוצץ המעודד הסתגלות גם בקרב תינוקות עקשנים שלא מוכנים לקבל מוצץ רגיל. מוצצי סיליקון שיכולים להגיע בריחות ובטעמים שונים.

- Avent– מוצץ סיליקון ללא טעם וריח, תוצרת אנגליה. בעלי פטמה אורתודנטית דו כיוונית שמבטיחה התפתחות לסת תקינה.

- MAM– מוצץ תוצרת הונגריה, חברה גדולה בעלת מוצרים רבים – ניתן למצוא מוצצי לטקס או סיליקון. מוצצי הסיליקון אורתודנטיים וסימטריים, עשויים סיליקון עדין ורך המתאים את המוצץ לפי התינוק.

- Tommeetippee– חברה אנגלית המייצרת מוצצי לטקס רכים בצורת בלון – עם פטנט של 2 חורים בפטמת המוצץ לשמירה על זרימת האוויר והתפתחו החניכיים התקינה.

הטוב ביותר עבור הילד שלכם

בחירה במוצץ עבור התינוק שלכם צריכה להיות בחירה שקולה שמתבצעת לאחר איזון בין היתרונות בכל מוצץ לבין צרכי התינוק שלכם. אל תבחרו מוצץ סתמי מהמדף – דעו מה אתם קונים עבור התינוק שלכם – לא פחות מהטוב ביותר.

  • aden & anais
  • Lucky
  • Zhaos
  • Proby
loading