חדשות ועדכונים

הירשמו לניוזלטר שלנו

מגוון עצות למניעת שכחת תינוק ברכב

בשנים האחרונות, אנחנו שומעים על המון מקרים של שכחת ילדים ברכב. המקרים האלה לרוב מסתיימים במוות של הילדים. על מנת להילחם בתופעה הנוראית הזאת, ב-1 לאוגוסט, יכנסו לתוקף הנחיות חדשות של משרד התחבורה לפיהן יש להתקין מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב להורים שיש להם ילדים מתחת לגיל 4. מלבד אותן המערכות שיש חובה בהתקנתן, מומלץ גם ליישם את העצות המופיעות לעיל וזאת על מנת שנוכל להימנע לחלוטין ממצב של שכחת ילדים ברכב.

איך לא לשכוח ילדים ברכב? עצות שכדאי ליישם:

עצה מס' 1 - שימו את התיק או הטלפון שלכם במושב האחורי

כל פעם שאתם נכנסים לרכב עם הילדים, שימו את הדברים האישיים שלכם מאחורה. כך, כאשר תצאו מהרכב, כמו שלא תשכחו את הדברים האישיים שלכם, כך גם לא תשכחו להוציא את הילדים.

עצה מס' 2 - לשים את הנעל של רגל שמאל במושב האחורי

מעולם לא יצא לנו להיתקל באדם מבוגר שיצא מהרכב, ללא נעליים בשני הרגלים. העצה הזאת ממש בדומה לעצה מס' 1, יכולה להציל חיים.

עצה מס' 3 - לסמס או להתקשר לבן או בת הזוג

אם אתם יודעים שאחד מכם לוקח את הילדים ליעד כלשהו, עשו לכם הרגל וסמסו או חייגו, על מנת לוודא שאכן כולם הגיעו ליעד. נכון זה יכול להיתפס כניג'וס, אבל זה עדיף על מצב בו אחד הילדים יישכח חלילה ברכב.

עצה מס' 4 - לשמור על הסדר

אם כל בוקר או אחה"צ אתם מסיעים יותר מילד אחד, אל תשנו את הסדר. מדוע? כי ברגע שתשנו אותו, אתם עשויים לחשוב שהורדתם את כל הילדים ואז הדבר יכול לגרום לכך שאולי ילד אחד יישכח ברכב.

עצה מס' 5 - תלו מתחת למראה תמונה של הילדים

כך הם יהיו תמיד בראש שלכם, כאשר אתם בנסיעה. אגב, אפשר גם להוסיף משפט שיעזור לכם לא לשכוח אף אחד מהילדים.

עצה מס' 6 - הימנעו משיחות עבודה בזמן הנהיגה

כאשר הילדים נמצאים איתכם ברכב, עשו לכם הרגל ואל תתחילו שיחות עבודה. הדבר יכול להסיח את הדעת וגם להלחיץ אתכם ולגרום לכם למצב בו תשכחו את הילדים ברכב.
מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב

יש חשיבות גדולה להתקנת מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב, שכן היא הוכחה כמצילת חיים.

עלות המערכת יכולה לנוע מ-400 ועד 600 שקלים. נכון לעכשיו, המדינה לא משתתפת במימון של המערכת וההוצאה היא על ההורים בלבד (יש על כך לא מעט ביקורת, שכן הורים שיש להם שלושה ילדים נדרשים בהתקנה של שלוש מערכות ואז העלות צפויה להגיע למעל 1200 שקלים) . החל מה-1 בינואר 2022, תבוצע אכיפה. מי שלא יתקין מערכת למניעת שכחת ילדים, יהיה צפוי לקנס של 250 שקלים ול-4 נקודות חובה.

  • aden & anais
  • Lucky
  • Zhaos
  • Proby
loading