כיצד לארגן ברית או בריתה בזמן קצר

חדשות ועדכונים

הירשמו לניוזלטר שלנו

כיצד לארגן ברית או בריתה בזמן קצר

כיצד לארגן ברית או בריתה בזמן קצר

הזמן המוקצב לארגון ברית או בריתה מוכתב ונתון מראש. את משך הזמן קבעה המסורת היהודית לדורותיה. על מנת לארגן את הברית או הבריתה חשוב ורצוי להתארגן מבעוד מועד (למי מהזוגות שיודעים מבעוד מועד מה יילד יום, כלומר מה תלד האישה ההרה ביום הלידה - בת או בן או תאומים...).
חשוב להתוודע אל מוהל מוסמך, מקצועי ואמין, וכמובן - פנוי וזמין. תוכלו להתייעץ עם חברים ועם מכרים. במקביל, אם הברית נערכת במתכונת מצומצמת, במעמד המשפחה וחברים קרובים בלבד, ניתן להזמין שירות קייטרינג פשוט המבוסס על מגשי אירוח.

מאחר שצפויה גם הגעתם של ילדים, על מנת לשעשע אותם ובעיקר ללכוד את תשומת הלב שלהם ולעניין אותם - ניתן להזמין ליצן, קוסם או אמן בלונים אשר יוכל לשלב מופע עם הפעלה, שבמסגרתה יכינו הילדים מוצרים שונים באמצעות הבלונים, אשר יינתנו להם בסוף האירוע כמתנה.
על מנת לארגן בקפידה ובאופן מושכל את מעמד הברית רצוי להידרש אל הנקודות הבאות:

 1. מיקום האירוע ומספר המוזמנים אליו.
 2. האם טקס המילה ייערך בשילוב מסיבה המונית באולם אירועים או במתכונת משפחתית מצומצמת במסעדה או בביתכם.
 3. מה היום והשעה המועדפים עליכם?
 4. בחירת מוהל מוסמך.
 5. סוגיית התקציב היא סוגייה מרכזית: רצון או הכרח לחסוך יחייב אתכם להצטמצם. אפשר ליהנות ולהתרגש גם ללא הוצאה גדולה.
 6. היות שאתם עייפים וסחוטים - כמשוער וכצפוי - מלילות ללא שינה ומטרדות אחרות הכרוכות עם בואו של תינוקכם לעולם, אין צורך להשקיע אנרגיה רבה בהפקת מסיבת ברית או בריתה גרנדיוזיים. ניתן לקיים אירוע מכובד ומרגש גם בהוצאה  כספית סבירה בהחלט, המותאמת ליכולתכם.
 7. אם יש לכם רצון וכסף מספיק - תוכלו להפקיד את מלאכת הפקת הברית/ה בידי מפיקים מקצועיים של אירועים האמונים, בין השאר, על הפקת בריתות ומיומנים בארגונן בתוך זמן קצר.

מעמד חד פעמי

הכנסת הבן בבריתו של אברהם אבינו הוא מהטקסים המכוננים בחייו של הילוד ובחייו של הוריהם. טבעי וצפוי שההורים יתרגשו ואף יחששו במהלך הטקס, כאשר רופא מוהל יבצע את מלאכתו. לא בטוח שהם רוצים להיראות בתמונות בהבעה שבה הם נראים מעווים את פניהם או מסובבים אותם כשהמוהל חותך...
מבחינות רבות טקס ברית המילה הוא טקס אישי, אינטימי. זו אחת הסיבות לכך שיש הורים רבים המעדיפים לציין אותו במתכונת מצומצמת, בחיק המשפחה, עם הרמת כוסית וכיבוד קל בלבד. לעומתם יש מי שחשוב להם לציין את האירוע בחגיגה שתיערך ברוב פאר והדר. ההבדלים המובהקים באופי ובאופן ציון האירוע בא לידי ביטוי גם בהכנות ובסידורים השונים לקראתו.
מי מכם שיסתפקו בקיום טקס ברית המילה בחוג המשפחה לא יידרשו להכנות מרובות, אבל מי שמתכננים לחגוג את המאורע באולם או בגן אירועים במסיבה מושקעת עם די ג'י, צלם, ושולחנות ערוכים בכל טוב, ודאי עשויים להידרש לשירות מקצועי של מפיק אירועים. לשיקולכם ול... תקציבכם. שיהיה בשעה טובה ובמזל טוב!

לחצו כאן למתנה מפנקת עבור הבייבי הטרי

 • aden & anais
 • Lucky
 • Zhaos
 • Proby
loading