חדרי ילדים כשהתינוקות גדלים

אחד הדברים שחשוב מאד לקחת בחשבון כאשר קונים את הריהוט לילדים הוא שבעזרת השם, הילדים יום אחד יגדלו, הצרכים שלהם ישתנו ובמחשבה קדימה, כדאי לחסוך עלויות ולקנות ריהוט, או לפחות חלקו, שישמש אתכם גם כאשר התינוקות יגדלו.


כאשר אנו ניגשים לערוך את הקניות לחדר של התינוק, וחדרי ילדים בכלל,  ישנם מספר דברים שחשוב מאד לקחת בחשבון, אותם ריכזנו בשבילכם כאן.

 

עיצוב החדר

הדבר הראשון שאנו חושבים עליו, בדרך כלל עוד לפני שהתינוק נולד הוא עיצוב החדר – באיזה צבעים החדר יהיה, היכן תהיה המיטה, הארון, שידת ההחתלה ועוד.
כאשר אנו מעצבים חדרי ילדים, חשוב מאד שהצבעים של הרהיטים השונים ושל הקירות, יהיו תואמים זה לזה ויתנו תחושה נעימה לשוהים בחדר. 
עדיף להשתמש בצבעים בהירים, אשר יתנו תחושה של אור בחדר ובנוסף, צבעים בהירים משתלבים מצוין עם צבעים אחרים.


ניתן ומומלץ לקנות מדבקות יפות שאפשר להדביק על הקירות ויתנו גוון שמח יותר וגם ישלבו בין צבעי החדר. ישנם כיום מדבקות שניתן להדביק לרוחב כל החדר, מה שמוסיף גם יופי וגם נותן תחושה של חדר רחב יותר.


בטיחות בחדרי הילדים

 

  • כדאי לבדוק היטב את הרהיטים שאתם קונים לחדר של ילדכם – באיזו מידה הם בטיחותיים -  האם הצבע שעליהם אינו יכול להוות סכנה בריאותית, האם החומרים מהם עשוי הריהוט מספיק חזקים ויחזיקו מעמד לאורך שנים.
  • מומלץ לקנות אביזרי בטיחות, אשר נפוצים היום מאד בשוק, אם זה לסגירת המגירות והארונות ואם זה לכיסוי פינות חדות ושקעי חשמל.

 

שיתוף האחים הגדולים בבחירה

אם יש לתינוק אחים גדולים,  מומלץ מאד לשתף אותו או אותה בתכנון של עיצוב החדר. כדאי להראות לאחים הגדולים שיש להם חלק חשוב בהכנסת התינוק למשפחה - שיתוף מעין זה, יגרום לקירוב נוסף והרגשת אחריות מצד האח הבוגר, אשר בדרך כלל מרגיש מוזנח כאשר עוד ילד מצטרף למשפחה.

לסיכום, אסור לנו להמעיט בחשיבות של רכישת חדרי ילדים – הריהוט והעיצוב. החדר של הילד הוא המקום בו הוא מרגיש הכי בטוח וחשוב שיקבל את התחושה הזו כבר בפעם הראשונה שהוא נכנס לחדר. חשוב שהחדר יהיה יפה, פרקטי אך לא פחות חשוב – בטיחותי. בחדר זה אתם מרגיעים את ילדכם בלילה כאשר הוא תינוק, לאחר מכן, אל אותו החדר ילדכם יזמין את חבריו לשחק, וגם בשעות הפחות נעימות, כאשר תכעסו עליו, חדר זה יהיה מקום המפלט שלו.

  • aden & anais
  • Lucky
  • Zhaos
  • Proby
loading