איך לשרוד את הימים הראשונים אחרי הלידה?

חדשות ועדכונים

הירשמו לניוזלטר שלנו

יולדת אחרי לידה

איך לשרוד את הימים הראשונים אחרי הלידה?

הצטרפותו של תינוק חדש למשפחה זו חוויה מרגשת המלווה בתחושה של אושר, אולם מטבע הדברים, אל החוויה נלווים גם חששות, דאגות ופחדים. כיצד תוכלי לשרוד את הימים הראשונים בבית אחרי הלידה? הנה כמה טיפים מועילים:

למרות שמאז ומתמיד, לידה היא התגלמות הבריאה במלוא הדרה, עדיין מדובר בחוויה מאוד מאתגרת מבחינה גופנית. מטבענו, אנו נוטות לשכוח את חבלי הלידה ישר לאחריה, אולם הגוף אינו שוכח ולאחר הלידה הוא צריך להחלים. אל ההחלמה המתבקשת נלווה גם הצורך לטפל בתינוק רך שזה עתה הגיח אל העולם ובמיוחד כאשר מדובר בפעם הראשונה, אין זה בלתי נמנע ויש צורך במעט עזרה. לכן אם אינך יודעת איך לשרוד את התקופה שלאחר הלידה, במיוחד בשבילך, כמה נקודות למחשבה.

ראשית כל ולפני הכל – הגוף חייב להבריא

לאחר חווית הלידה על הגוף להתאושש קמעה, מנוחה חשובה גם לשם ההחלמה וגם עבור הצלחת ההנקה, משימה אשר לא פעם דורשת לא מעט סבלנות. כדי להחלים במהרה עליך להיות מודעת למגבלות של גופך אך בכל זאת, לא להימנע מביצוע פעילות שגרתית, בין אם עברת ניתוח ובין אם תפרים, הדרך המהירה ביותר להחלים היא לחזור לאט ובהדרגה לעניינים. קחי בחשבון שמדובר בתקופה מרגשת בה ההורמונים משתוללים, לכן נשמי עמוק, הרשי לעצמך לקחת פסק זמן ולהתרגל לחייך החדשים.

להכין את הבית לקראת הלידה

ככלל, רצוי להכין את הבית מבעוד מועד ולא לחכות לרגע האחרון, למרות ועל אף האמונות הטפלות. אם את ממאנת לסדר את הבית לפני שהתינוק נולד, ארגני את כל הציוד והביגוד ובקשי את עזרתם של בני משפחתך, שיעשו זאת עבורך בתקופה בה את שוהה בבית החולים. בית בו הכל מאורגן ומוכן לקראתך ולקראת התינוק הקטן יכול להקל עליך בצורה משמעותית.

השיגי כמה שיותר עזרה

החל משריון בן זוגך, אימך או חמתך, דרך שכירת שירותיה של דולה או יועצת הנקה ועד לסיוע של אחות תינוקות לתקופה של הימים הראשונים בבית, גייסי לטובתך כמה שיותר עזרה על מנת שתוכלי את להתפנות לטיפול בתינוק החדש. מומלץ גם שתערכי עם אוכל מוכן במקרר או במקפיא, במיוחד בתקופה בה כולם חוזרים לשגרת חייהם, כדי שאת לא תצטרכי לדאוג לכך. כאשר את מוקפת בבני משפחה או באנשי מקצוע אשר נכונים לעזור, תוכלי לצלוח את התקופה שלאחר הלידה ביתר קלות, להתפנות להכיר את התינוק, לפתח אצלו הרגלי הנקה טובים ולקחת גם פסק זמן לעצמך ממרוץ החיים.

הבלגן לא ילך לשום מקום, העיקר – תנוחי

הכביסה הצטברה, הכלים נערמים בכיור? נכון אלו נושאים אשר יטרדו את מנוחתך באופן כללי. אך המלצה שלנו – יהיו לך מספיק הזדמנויות לארגן את הבית, אך לא תמיד יקרו בדרכך הזדמנויות לישון. לכן מומלץ לנצל הזדמנויות אלו כשהן צצות. תנוחי, תתפעלי את בני הבית השונים, את בן הזוג או תשרייני עזרה ממקורות אחרים ותני לגופך להחלים מהלידה.

בעזרת היערכות מוקדמת ועל ידי כמה שיותר עזרה מבני המשפחה ומאנשי מקצועי מיומנים, תוכלי לעבור את הימים הראשונים לאחר הלידה בכמה שיותר קלות.

  • aden & anais
  • Lucky
  • Zhaos
  • Proby
loading