איך לסייע להתפתחות התינוק

איך לסייע להתפתחות התינוק

איך מוצרי התינוק הנכונים מסייעים להתפתחות תקינה של תינוקך

כל הורה ודאי מוכן להשקיע כל מאמץ וכל משאב על מנת לספק ולזמן לתינוקו את התנאים הטובים ביותר בכל מובן.

התפתחות תקינה של תינוקות כרוכה בשילוב של גורמים רבים- פיזיים, רגשיים ואחרים. בשבועות ובחודשים הראשונים לחייו הוא זקוק להשגחה מתמדת, להקפדה על מזון מתאים ולסביבה שמעוררת אצלו גירויים.

מוצרים חיוניים המהווים תרומה חשובה, לא אחת מכרעת, להתפתחות תינוקות הם, בראש ובראשונה, בגדים רכים, אווריריים ונושמים, מצעים נוחים ורכים, וכל מה שהתינוק בא עמו במגע ישיר, לרבות שמיכת עיטוף.

 לכל הורה ודאי חשוב להעשיר את הסביבה של התינוק בכלל ובחדר השינה שלו ובמיטתו בפרט באמצעים המפתחים את התנועתיות שלו, את הסקרנות ואת המוטוריקה. אחד מהם הוא משטח פעילות צבעוני ומהנה לתינוק, המהווה גם מעין מזרן רך ובטוח. מרגע שהתינוק פוקח את עיניו הוא תר וחוקר ובולע את העולם. הכול חדש לו. הכול ראשוני.

להעשרת התינוק וגירוי חושיו השונים עשויים להועיל גם צעצועים המשמיעים קולות ורעשים שונים, בכללם קולות של בעלי חיים, של פכפוך מים ושריקת רוח, צפצוף ציפורים וקולות רכים ומרגיעים אחרים. ניתן להשמיע לו כמובן גם מוזיקה קלאסית ומרגיעה ושירי ילדים קלאסיים.

התפתחות תינוקות היא פועל יוצא של הקפדה על נושאים שונים הקשורים לחייו. הורים – ודאי הורים לילד ראשון- אמורים להתייעץ ולקבל מידע על אודות  התפתחות תינוקות בכלל ועל אודות מוצרים העשויים לתרום ולסייע להתפתחותם.

חברה המספקת את אחד הצרכים הבסיסיים ביותר- מלבוש נוח ושמיכה נוחה – תורמת תרומה חשובה לכך. כאשר התינוק לבוש, אפוף ועטוף בחום ובאהבה, הוא גוזר באופן טבעי ואינטואיטיבי את תמונת העולם הראשונית והבסיסית שהוא יוצר בעיני רוחו ובתחושתו באופן בהיר וחיובי, טוב ונעים, רך, נוח ומפנק.

מוצרים איכותיים ובטיחותיים

 אחד התנאים ההכרחיים אשר יש להקפיד עליהם ולמלאם ללא פשרות הוא איכות המוצרים ובטיחותם. בשל הרגישות היתרה, הטבעית והמובנת, של תינוקות, יש לחשוף אותם רק למוצרים המיוצרים על פי תו תקן נדרשים ומחמירים.

כאשר חושפים אותם למוצרים שונים, בעיקר מוצרים שהתינוקות ממששים אותם, משחקים בהם ובאופן טבעי מכניסים אותם לפיהם, יש להקפיד שהם בעלי רמת גימור בלתי מתפשרת: שאין בהם זוויות חדות, שאין בהם קצוות פרומים, ששטח הפנים שלהם לא מחוספס, שהם נושאים תו תקן איכות.

מוצרים בטיחותיים ואיכותיים מהווים אפוא תנאי הכרחי לקיומה של התפתחות תינוקות תקינה. ככלל, מומלץ לחשוף את התינוקות לגירויים שונים, חזותיים וקוליים, בהדרגה וזאת כדי לא להעמיס עליהם ולהציפם.

  • aden & anais
  • Lucky
  • Zhaos
  • Proby
loading