איך להלביש תינוק בחורף

איך להלביש תינוק בחורף

תינוקות של החורף

שמירה על חום גופו של תינוק חיונית ביותר בכלל ובחורף בפרט. כמו בדברים רבים בחיים גם ואולי בעיקר בתחום חשוב ורגיש זה  חשוב לשמור על איזון: הלבשתו של התינוק בבגדים חמים אבל שאינם  כובלים ואינם, חלילה, חונקים; בגדים שיאפשרו לו לנוע, לזחול, לעשות כל מה שהוא מסוגל ורוצה.
 

בימי חורף קרים וגשומים חשוב לחמם את פלג גופו התחתון של התינוק באמצעות ביגוד עשוי פלנל (מכנס ורגלית שיכסו באופן מלא את כל חלקו התחתון של הגוף) ובבגד מבד פוטר חם, סוודר ופליז, על פי הצורך.
 

חשוב להקפיד על הלבשה חמה במיוחד כאשר התינוק זוחל על הרצפה. כמובן שחשוב לחמם את החדר היטב ולהניח לו לזחול על מזרן  מרופד, כדי שלא ייווצר מגע עם הרצפה.
 

יש חשיבות רבה לחימום הרגליים הואיל ורגליים קרות יוצרות תחושה של קור בכל הגוף. רצוי לגרוב לתינוק גרביים עם משטח מונע החלקה. רצוי לעטות גם, במידות הצורך, כפפות על כפות הרגליים ולהקפיד, במיוחד כאשר יוצאים החוצה, על כיסוי אזור הצוואר.
 

במקרה של הופעת חום אצל התינוק בחורף, הטמפרטורה הפנימית בגופו עולה ולכן חשוב לאפשר לחום בגופו להיפלט. על מנת למנוע החמרה במצב, יש להלביש את התינוק בפחות שכבות מהרגיל ולנטר את טמפרטורת גופו.
מומלץ להשתמש ברטיות ספוגות במים פושרים, ובמידת הצורך, להשתמש בתרופות להורדת חום אצל תינוקות ולשיכוך כאבים.
 

פתרון מצוין לחימום התינוק בצורה אופטימלית, בבית ובחוץ, הוא- כותנת לילה חמימה ומפנקת מתוצרת עדן+אנאיס, שאותה משווקת בארץ חברת יוקה בייבי. הכותונת העשויה מארבע (!) שכבות של בד טטרה אוסטרלי, בטיחותי ואיכותי, המיוצר מ- 100% כותנה. הכותונת מצוינת הן לכיסוי והן להחתלה. היא בטיחותית במיוחד מאחר שהבד שממנה היא עשויה הוא רך ואוורירי, מה שמכונה בד "נושם". אחת התכונות המייחדות כותנת זו, ההופכות אותה לפתרון חימום אידיאלי לתינוק, היא בכך שהיא מאפשרת לטמפרטורת הגוף של התינוק לווסת את עצמה, מה שמונע חימום יתר.
 

כותונת חמה ומפנקת

כותנת זו מסייעת באופן משמעותי לשמירה על חום גופו של התינוק. גם כשהיא עוטפת את התינוק היא רכה ורפויה, ואינה סוגרת על התינוק. היא מאפשרת חופש תנועה מרבי. חשוב לציין, כי היא אינה אמצעי חימום בלעדי, ודאי לא עיקרי, אבל היא מוסיפה שכבת חימום חשובה ואפקטיבית ביותר.
 

כל הורה בכלל וכל אם בפרט דואגות דאגה טבעית לרווחת התינוק ובחורף- בראש ובראשונה לחום גופו. כאשר לתינוק רק הוא ודאי מביע זאת בבכי. לא תמיד בכי עשוי להעיד על תחושה של קור- מאחר שתינוק בוכה בגלל סיבות רבות ומגוונות, אבל על מנת לשלול לפחות סיבה אחת לבכיו בחורף חשוב ביותר להלבישו בבגדים חמים וליצור סביבו מעטפת חמימה על ידי חימום המתחם בבית שבו הוא שוהה.
 

חשוב לציין, כי אם מופעל מיזוג בבית (מומלץ לא יותר מ25 מעלות) יש לוודא כי הוא אינו מייבש את האוויר. ובכלל, עם קשר למזגן או בלעדיו, חשוב להקפיד על שתייה מספיקה של התינוק.
 

פתחנו בסוגיית האיזון החשוב ונסיים בו, כדי להדגיש את חשיבותו: על אף הצורך להלביש את התינוק בבגדים חמים מספיק, אסור להפריז בכמות הבגדים שמלבישים לו ולוודא כי הוא נע וזוחל באופן חופשי גם כשהוא לבוש בבגדים החמים. 

  • aden & anais
  • Lucky
  • Zhaos
  • Proby
loading