חדשות ועדכונים

הירשמו לניוזלטר שלנו

האם כדאי לרכוש את הספר הלוחשת לתינוקות?

הלוחשת לתינוקות מציגה תפיסת עולם שלפיה אפשר לגדל תינוקות לפי חוקים ברורים יחסית ולהימנע מבעיות שונות אצל תינוקות רכים הנובעות מהסתגלות היילודים לסדר היום של המבוגרים. בעיות מוכרות כמו הפרעות שינה, בכי לא מוסבר ואכילה לא סדירה או לא מספקת. לתפיסתה, אפשר לטפל בתינוקות כך שיתאימו את עצמם לסדר יום קבוע שיקל מאוד על ההורים הצעירים.

הספר הלוחשת לתינוקותעקרונות השיטה E.A.S.Y -

הכותבת, טרייסי הוג, יחד עם אמנדה בלאו, מביאות שיטה לפי תפיסת עולם, ובה אפשר לסדר את השגרה של תינוקות בני יומם לאט ובהדרגה, כך שבסופו של דבר התינוק יהיה צפוי יותר ולאמא יהיה זמן משלה לעצמה או לטפל בכל הדברים שאין לה זמן לטפל בהם כשהיא עם התינוק. היא קוראת לשיטה על שם מרכיביה בראשי תיבות E.A.S.Y – אכילה 25-40 דקות בכל שעתיים שלוש (eating), פעילות 45 דקות (activity), שינה חצי שעה עד שעה (sleeping), ואת - שעה בזמן שהתינוק ישן (you). היא מודעת לכך שהזמנים משתנים מתינוק לתינוק ובהתאם לגילו, אבל עומדת על כך שציות לחוקי השיטה ויישומה חיוניים למניעת הפיכת סדרי העולם בבית ושמירה על הסדר הטוב שלו.
 

במקום טוב באמצע

היא נעה בין השיטה הנוקשה של טבלאות מסודרות שמדריכים לפיהן אמהות כבר שנים רבות, לבין הגמישות הרבה מדי שמאפשרת לעצמה כל אמא לפי נוחותה ולפי צרכי התינוק שלה, ודוגלת בעיקר בשיקול דעת הגיוני וסביר שמונח בין שתי השיטות האלה. מטרתה העיקרית היא לגרם לכך שלא תלכו לאיבוד בתוך היממה ולא תהפכו אותה על פיה, כך שתוכלו בבוא הזמן לשלב את התינוק בשגרת היום של המבוגרים מבלי לשעבד את סדר היום שלכם רק לרך הנולד. זה נשמע הגיוני אבל דורש הוכחה ויישום קפדני יחד עם קשב רב. לא לכל אדם זה מתאים כמובן, ויש בלוגים על אמהות שפה ושם מותחים ביקורת על הכמויות והזמנים שהיא מספקת, בטענה שאינם מותאמים למציאות וכדאי לבדוק כל תינוק לגופו.

האם זה עובד?

לדבריה כן, והספר אומר שהורים רבים שיישמו את השיטה הצליחו למצוא סדר יום סביר. הספר מביא מקרי מבחן רבים של תינוקות שבהם טיפלה, וכולם הסתדרו עם שיטתה ולכן לא ידוע לנו מה לא הסתדר ומי לא קיבל את דבריה. עם זאת, ניכר כאן ניסיון כן לתת לתינוק את הכבוד המגיע לו ולגדל אדם קטן עם כל ההבנה והקשב לצרכיו. השילוב של התינוק בתוך המשפחה חייב לבוא לדעתה ממקום של תיקון טעויות בגידול תינוקות שנפוץ בימינו מאוד ולכן היא מנסה לסדר את כל הידע שיש על תינוקות ולפתוח צהר לגידול תינוקות עם כמה שפחות שיבושים והפרעות ידועות, כמו הפרעות אכילה והכי נפוץ – הפרעות שינה. ככל שתרגילו את התינוק לשגרה, וזה הגיוני לחשוב כך, כך ייקל עליכם ללמד אותו לישון ולאכול בסדירות מבלי לשבש לאף אחד את היממה.

אנו ממליצים גם על שמיכת העיטוף שתסייע בתחושת הביטחון של תינוקכם בעת השינה.

האם כדאי לקנות אותו?

זה נשמע כמו אוטופיה אבל הסיפורים בספר וגם אוהדים רבים טוענים שזה אפשרי ואם יש לספר כל כך הרבה הצלחה יכול להיות שהשיטה הצליחה להתאים לתינוקות רבים. אולי זה קשור לתרבות שבה מגדלים תינוקות ואולי לאופי, אבל ההמלצה היא לקרוא עוד ולבדוק שיטות שונות. בסופו של דבר בוחרים הרי לעשות מה שעובד לכם ולתינוק הפרטי שלכם, כי מה שנכון לכם לא נכון בהכרח גם לאחרים. הספר יכול לשמש מתנה נוספת להורים שרוצים לדעת יותר על גידול תינוקות, וליהנות ממנו בדיוק כמו המתנות והחבילות שאנו מציעים באתר יוקה בייבי להורים.

  • aden & anais
  • Lucky
  • Zhaos
  • Proby
loading